Vabatahtlikud seltsilised on tulnud selleks, et jääda!

Seltsiliste programm asus otsima uusi võimalusi oma tegevuse jätkamiseks!

Foto:  Seeniorite vestlusring Viljandis 24. juulil.

2021 aasta sügisest käivitus taas üle- eesti rakendatav vabatahtlike seltsiliste programm, mis  on oma tegevuse eesmärgiks seadnud vabatahtlike kaasamise abil eakate üksilduse leevendamise ja igapäevase heaolu suurendamise  Eesti ühiskonnas.

Kahe aastase sotsiaalministeeriumi poolt rahastatud projekti periood on küll  oktoobris lõppemas, kuid see ei tähenda, et meie programm peaks samuti  lõppema.

Seltsiliste programm on senise kahe aasta jooksul toonud kokku üle poolesaja  vabatahtliku, kes oma aega pühendavad üksildastele inimestele olles nendega koos ja pakkudes sõbrasuhet.  Oleme oma tegevusega aluse pannud  üle- eestilisele vabatahtlike seltsiliste võrgustikule. Lisaks oleme käivitanud koostöö  omavalitsuste, hooldekodude ja kohalike kogukondadega.  Seltsiliste tegevuse kaudu on täna tuge saamas juba üle 1600 seeniori.  Oleme mõistnud ja saanud  kinnituse, et seltsiliste liikumist on Eesti ühiskonnas sotsiaaltöö valdkonna ennetustöö toetajana väga vaja.

Kaasasimegi juunis oma tegevustesse teenusedisainerid, kelle kaasabil töötame seniste kogemuste ja praktikate baasil välja kestlikust tagava plaani.  Alustasime arendustegevust Viljandis, kus viisime läbi  4 töötuba.  Oma vajadusi ja mõtteid jagasid meiega seeniorid, vabatahtlikud, lähedased ja omavalitsused.  Septembriks valmivat plaani hakkab novembrist ellu viima kevadel asutatud mittetulundusühing Vabatahtlikud Seltsilised.

Informatsioon

Krista Pegolainen-Saar
Vabatahtlikud seltsilised programmijuht
tel: 555 33 990
e- post: krista@seltsilised.ee

Vaata kõiki uudiseid