Vabatahtlike seltsiliste sissejuhatav koolitus

Kuupäev: 25.03.2023
Kellaaeg: 11.00
Asukoht: Viljandi

Vabatahtlike seltsiliste kahe päevane  sissejuhatav koolitus

25. märts 2023  Viljandis ja 1. aprill 2023 veebis

Koolitusel osalemiseks tuleb ühendust võtta oma piirkonna koordinaatoriga.
Koordinaatorite kontaktid leiad siit: https://seltsilised.ee/koordinaatorid/

Koolituse eesmärk on anda teadmised ja oskused, mis võimaldavad vabatahtlikul luua toetava ja eetilise suhte abistatavaga ning vajadusel suunata abivajaja asjakohase ametliku teenuseni.

Sihtgrupp: vähemalt 16-aastased isikud, kes soovivad vabast tahtest ja vabatahtlikkuse alusel (s.o. ei saa oma tegevuse eest rahalist ega muud materiaalset tasu, v.a kulude hüvitis) panustada vanemaealiste ja/või erivajadustega inimeste seltsiliseks olles oma vaba aega.
Seltsiliseks sooviv  vabatahtlik ei tohi olla karistatud tahtlikult toimepandud kuriteo eest, mis võib ohtu seada abistatava isiku elu, tervise või vara.

Koolitajad: Tiina Tambaum ja Eha Paas

Tiina on Tallinna Ülikooli teadur ja haridusgerontoloog ning vanemaealiste sotsiaalse tervise teema eestkõneleja Eestis. Tiinat on esile tõstetud vanemaealiste õppimise väärtustamise ja populariseerimise eest, Eesti Tervisedenduse Ühingu andis talle Aasta 2021 Tervisesõbra aunimetuse. Tiina on eksperdina osalenud vanemaealiste vabatahtlike liikumise alguse juures, Kodukandi projektides ning on Vabatahtliku seltsilise käsiraamatu kaasautor. Vt

https://et.wikipedia.org/wiki/Tiina_Tambaum

Eha on vabatahtlike seltsiliste projekti ekspert. Ta on vabatahtlike kaasamise teemaga tegelenud aastast 2013, olnud ise seltsiliseks ja juhtis seltsiliste pilootprojekti 2028-2020. aastal.  Ühtlasi kaasautoriks Vabatahtlike seltsiliste käsiraamatus. Ehal on ka ligi 30.aastane kogemus kogukonnatööst, 2022. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli Kogukondade arendamise ja heaolu magistriõpingud.

Tulekul sündmused